تکنیک و روش جذب مشتری | راه های جذب مشتری

روش جذب مشتری
فهرست موضوعات
🥇زمان مطالعه: 9 دقیقه

یک کسب و کار موفق همیشه باید روش جذب مشتری را بداند. راه های جذب مشتری روز به روز در حال تغییر بوده و برای اینکه مشتریان خود را جذب کرده و نگه دارید باید با روش های جدید آشنا شوید. همانطور که در مقاله روش های افزایش فروش آنلاین گفتیم ارائه خدمات به مشتریان و صادق بودن میتواند یک عامل بسیار مهم برای جذب مشتری باشد. برای اینکه فروش بالایی را تجربه کنید باید مشتریان زیادی را جذب کنید. فروشگاه بدون مشتری مسلما هیچ گونه ارزشی ندارد. نداشتن تجربه در امر جذب و نگهداری مشتری میتواند کسب و کار شما را با کمترین سود ممکن و حتی بدون سود شکست دهد. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین راه های جذب مشتری را برای شما اموزش دهیم. این روش ها نکات و تکنیک های طلایی بوده و میتواند در کسب و کار شما تاثیر زیادی داشته باشد. پس این فرصت را از دست ندهید و تا آخر این مقاله  با ما همراه باشید.

شناسایی مشتریان

مهم ترین عاملی که میتواند در جذب مشتری تاثیر بیشتری داشته باشد ، شناسایی و شناخت مشتریان میباشد. باید بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند. مثلا اگر در محیط که تمامی فروشگاه ها در زمینه فروش کفش فعالیت میکند شما یک مکانیکی باز کنید مسلما کسب و کار شما با شکست مواجه میشود. جذب مشتری باعث میشود تا شناخته شوید . این شناختگی و معروفیت باعث میشود تا افراد زیادی با شما تعامل داشته باشد. به همین دلیل یکی از راه های جذب مشتری شناخت مشتریان میباشد.

ساده بودن فرایند خرید یک راه برای جذب مشتری

ساده بودن روند خرید

فرقی ندارد روند خرید باید در فروشگاه های اینترنتی و کسب و کار هایی که دارای مغازه یا شرکت و … ساده باشد. مشتریان در سن ، نوع تحصیل و و … با هم تفاوت دارند. در فروشگاه های اینترنتی برای اینکه کاربر از صفحه خرید خارج نشود باید روند خرید را بسیار ساده و کوتاه در نظر بگیرید. برخی از فروشگاه ها به در هنگام ثبت سفارش سوالات بسیار زیادی را از کاربر میپرسند. در هنگام ثبت سفارش باید اطلاعاتی مانند شماره تماس ، ادرس و نام خریدار در نظر گرفته شود. زیرا کاربران در هنگام خرید نمیتوانند تایم زیادی را برای خرید محصول صرف کنند. به همین دلیل به این موضوع توجه بسیار زیادی را داشته باشید.

شناسایی رقبا

شناختن رقبا به عنوان یکی از بهترین روش های جذب مشتری جدید میباشد. زمانی که رقبای خود نشناسید مسلما نمیتوانید رقابت کنید. با شناسایی و آنالیز رقبای خود میتواند از نقطه ضعف های رقبا به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. همچنین اگر میخواهید اعتماد به نفس زیادی داشته باشید ضعف رقبا میتواند بهترین گزینه برای شما باشد. در نظر داشته باشید بدون شناخت رقبای خود نمیتوانید مشتریان را به سمت خود جذب کنید. مثلا اگر در زمینه فروش کفش فعالیت دارید با شناخت رقبا میتوانید همان محصول را با قیمت کم نسبت به رقیب عرضه کنید. این عامل باعث میشود تا فروش شما چندین برابر شده و مشتریان جدید جذب کنید.

در کسب و کار خود از وبسایت استفاده کنید.

امروزه بیشتر افراد سایت را نماد اعتماد یک کسب و کار میدانند. اعتماد کاربر و مشتری به شما باعث میشود تا جذب شما شده و خدمات ، محصولات شما را خریداری نمائید. در نظر داشت باشید. داشتن وبسایت میتواند یکی از روش های باصرفه برای اعتماد و جذب مشتری باشد. این فرصت را از دست ندهید. با طراحی سایت توسط خودتان یا یک فرد متخصص به صورت استاندارد میتوانید در هر ساعت از شبانه روز خدمات خود را به گوش صدها مشتری برسانید. اگر در زمینه فروش محصول فعالیت میکنید با داشتن یک فروشگاه اینترنتی میتوانید در تمامی طول اقدام به کسب درآمد نمائید. در نظر داشته باشید اگر خودتان در زمینه طراحی سایت تجربه کافی را ندارید مسلما اروم وب میتواند بهترین انتخاب شما باشد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی

امروز یکی از محل هایی که افراد زیادی در آنجا فعالیت میکنند شبکه های اجتماعی میباشد. با فعالیت نکردن در شبکه های اجتماعی شما مشتریان زیادی را از دست میدهید. در نظر داشته باشید که امروزه اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار بوده که کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است. در نظر داشته باشید میلیون ها کاربر به دلیل محصول و … هستند. پس با فعالیت در شبکه های اجتماعی هم مشتری زیادی را جذب کنید. و هم کسب و کار خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید. در نظر داشته باشید کسب و کار های بزرگ مانند دیجی کالا نیز از قدرت اینستاگرام برای جذب مشتری استفاده میکنند. شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام و … میتواند بهترین گزینه برای شما باشد. پس اگر در کسب و کار خود از قدرت شبکه های اجتماعی استفاده میکنید.

شناخت و آگاهی کامل از محصولات و خدمات خود

ارائه خدمات راهنمایی به مشتریان باعث میشود تا مشتری جذب شما شده و محصول شما را خریداری کند. در نظر داشته باشید که مشتریان دوس دارند اطلاعات زیادی در مورد محصولات و خدماتی که تمایل دارند خریداری کنند بدانند. پس با افزایش اطلاعات خود در زمینه کسب و کار خود میتوانید فروش خود را رونق داده و مشتری زیادی را جذب کنید. این تکنیک نیز میتواند یک راه طلایی برای جذب مشتری باشد.

تبلیغات هدفمند

مهم ترین عامل در موفق بودن یک تجارت تبلیغات و افزایش اطلاعات میباشد. امروزه هزاران روش برای تبلیغات وجود دارد. در گذشته برای ارائه تبلیغ یک محصول روزنامه ها و تلویزیون انتخاب افراد بود اما امروزه با پیشرفت دنیای اینترنت روش های بسیار زیادی برای تبلیغات وجود دارد. تبلیغات هدفمند ارزش بسیار بالایی دارند با ارائه تبلیغات هدفمند میتوانید جذب مشتری زیادی را تجربه کنید.

پاسخ به سوالات مشتریان

پاسخگو بودن

دلایل قانع کننده باعث میشود تا فروش یک محصول و جذب مشتری افزایش داشته باشد. در نظر داشته باشید که ارائه اطلاعات دقیق به مشتری میتواند جذب آن مشتری را به همراه داشته باشد.

اگر به عنوان خدمات دهی فعالیت میکنید باید بدانید که خدمات شما باید در تمامی ساعات بتواند نیاز مشتری را رفع کند. این موارد باعث میشود تا  مشتری به کسب و کار شما اعتماد کرده و جذب خدمات شما شود.

محل حضور مشتریان خود را پیدا کنید

امروز روش های زیادی برای فروش محصول وجود دارد. برای اینکه جذب مشتری داشته باشید باید بدانید که مشتریان شما در کجا قرار دارد. داشتن یک فروشگاه مسلما نمیتواند فروش شما را افزایش دهد. فرض کنید یک فروشگاه بسیار بزرگ در این محیطی راه اندازی کرده اید. نبود فرد برای خرید از شما مسلما باعث شکست شما میباشد. پس برای اینکه مشتریان زیادی را داشته باشید حتما مشتریان خود را پیدا کنید.

برگزاری جشنواره های تخفیف دار

این روش میتواند افراد زیادی را برای خرید به سمت شما بکشاند. با توجه به عقاید قدیمی افراد برخی ها معتقدند که این روش ها نیازمند داشتن یک کسب و کار بزرگ میباشد اما در نظر داشته باشید در برخی از روز های خاص ایام سال مانند شب یلدا ، عید نوروز و  جمعه های سیاه و … میتواند بهترین گزینه برای جذب مشتری برای شما باشد. زیرا تمامی خریداران همیشه به دنبال یک تخفیف ویژه هستند به همین دلیل حتی اگر راه زیادی را طی کنند تمایل دارند محصول و خدمات مورد نیازشان را با تخفیف ویژه خریداری کنند. پس این فرصت بزرگ را از دست نداده و افراد زیادی را توسط این روش جذب کسب و کار خود کنید.

در مورد این مطلب صحبت کنید

تیم حرفه ای اروم وب

این مقاله به کوشش مهندس علی بلاقی و دیگر اعضای تیم اروم وب تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مرجع آموزش های رایگان

در پیج اینستاگرام ما عضو شوید و از ویدئو های آموزشی کاملا رایگان بهره ببرید.

علی بلاقی

مدیر گروه دیجیتال مارکتینگ

اروم وب

ویدئو معرفی خدمات اروم وب

معرفی اروم وب
پخش ویدیو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اروم وب - طراحی سایت در ارومیه