3 اشتباه رایج در سئو سایت های تازه تاسیس

دسته بندی :
سئو سایت های تازه تاسیس-اروم وب
فهرست موضوعات
🥇زمان مطالعه: 7 دقیقه

بعد از مرحله طراحی سایت کار سئو برای بهینه سازی شروع میشود. در نظر داشته باشید که سئو سایت های تازه تاسیس با یک سایت قدیمی نسبتا متفاوت بوده و در مرحله ابتدایی باید سئو در چندین گام و به صورت آهسته انجام شود.

عدم رعایت برخی موارد علاوه بر اینکه به سئو سایت لطمه وارد میکند حتی امکان دارد که سایت شما را با پنالتی مواجه کند به همین  دلیل پیشنهاد میکنیم که در سایت های تازه تاسیس حتما مواردی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم را انجام دهید تا سایت شما در زمان کوتاهی آماده سئو حرفه ای شود.

برخی از افراد سئو به عنوان لینک سازی خارجی تصور میکنند اما این نوع فکر و تصور کاملا اشتباه هستش چون سئو از مرحله تکنیکال که شامل سرعت سایت ، طراحی رابط کاربری و … شروع شده و به تولید محتوا ، لینک سازی داخلی و در نهایت لینک سازی خارجی میرسد.

در سایت های تازه تاسیس به دلیل اینکه الگوریتم های گوگل به نوع فعالیت سایت شما شک نکنند باید با قوانین استاندارد و به صورت آهسته فرایند سئو و بهینه سازی را انجام دهید.

در نظر داشته باشید که بیشترین سوالات خیلی از دوستان و همراهان اروم وب این است که تا چه مدت باید سئو فرایند سئو را در یک سایت تازه تاسیس انجام دهیم تا گوگل به وبسایت شک نکند ؟

طبق تجربه ای که در این زمینه داریم بهترین تایم 3 الی 4 ماه است چون اگر در طول این مدت به صورت پیوسته و با برنامه ریزی درست فعالیت کنید گوگل امتیاز خوبی به وبسایت شما ارائه میدهد و این مورد میتواند در آینده سئو سایت شما تاثیر گذار باشد.

ویدئو آموزشی 3 اشتباه رایج در سئو سایت های تازه تاسیس

به صورت کلی سئو به سه دسته تقسیم بندی میشود :

1. سئو تکنیکال

2. سئو داخلی

3. سئو خارجی

3 اشتباه رایج در سئو سایت های تازه تاسیس

یک سایت تازه تاسیس مثل یک نوزاد هستش که بسیار حساسه و اگه شما برخی موارد رو رعایت نکنین متاسفانه نوازد اسیب خواهد دید. این مثال در سئو هم صدق میکند چون سایت تازه تاسیس مثل نوزاد برای گوگل بوده و اگه برخی موارد رعایت نشه مسلما سایت شما از لحاظ سئو با مشکل مواجه میشه و آسیب خواهد دید. برای اینکه بدونین در یک سایت تازه تاسیس چه کارهایی رو باید به مدت 3 الی 4 ماه انجام بدین در این بخش با ما همراه باشید.

استفاده از کلمات کلیدی بلند

در بحث سئو و بهینه سازی برای گرفتن رتبه در نتایج گوگل انتخاب درست کلمه کلیدی بسیار مهم و ضروری میباشد. هر چقدر کلمه کلیدی کوتاه تر باشد رقابت در این کلمه هم به شدت سخت و دشوار میباشد.

یک سایت تازه تاسیس به دلیل اینکه اعتماد گوگل را جلب نکرده است به همین دلیل نمیتواند در کلمات کوتاه مانند طراحی سایت رتبه ای را در نتایج گوگل به خود اختصاص دهد به همین دلیل است که ما همیشه پیشنهاد میکنیم که در سایت های تازه تاسیس از کلماتی استفاده کنید که طولانی هستند چون کلمات طولانی رقابت آسانی دارند و به راحتی میتوان رتبه خوبی در نتایج گوگل داشته باشید.

به این نکته مهم توجه کنید که یک سایت هر چقدر در نتایج گوگل با کلمات کلیدی متنوع رتبه خوبی را داشته باشد این مورد میتواند در قدرت سایت شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد پس حتما در ابتدا کار کلمات کلیدی بلند را برای تولید محتوا انتخاب کرده تا رتبه خوبی را در نتایج گوگل داشته باشید.

کلمه کلیدی طولانی در سئو

تولید محتوای یونیک

خیلی از وبسایت ها در هنگام شروع کار برای اینکه بتوانند در زمان کمتری سایت خود را تکمیل کنند از محتوای کپی استفاده میکنند. به عنوان مثال یک فروشگاه اینترنتی برای اینکه در زمان کمتری محصولات بیشتری را در داخل سایت بارگذاری کند از محتوای سایت های دیگر استفاده میکند و این عمل به سئو سایت لطمه بسیار زیادی وارد میکند.

امروزه محتوای کپی در دید موتورهای جستجو یک کار غیر قانونی بوده و هر وبسایتی که از محتوای یک سایت دیگر استفاده کند گوگل وبسایت کپی کننده را جریمه کرده و این به سئو سایت آسیب وارد میکند.

پیشنهاد ما این است که همیشه تولید محتوای یونیک را در برنامه کاری خود قرار دهید. هر چقدر وبسایت شما محتوای بهتری داشته باشد گوگل به وبسایت شما اعتماد بیشتری خواهد کرد و این یعنی نتایج بهتر در گوگل.

لینک سازی داخلی

یکی از مهم ترین مواردی که در سئو کردن سایت های تازه تاسیس باید رعایت شود استفاده درست از لینک سازی داخلی میباشد. خزنده های گوگل برای اینکه بتوانند یک سایت را بررسی کنند بیشتر از لینک هایی که در صفحات وجود دارد استفاده میکنند و این کار با لینک سازی داخلی انجام میشود.

سعی کنید در مقالات مرتبط حتما از لینک سازی داخلی استفاده کنید چون این امر باعث میشود تا اعتبار و قدرت مقالات به همین دیگر انتقال داده شود و گوگل به راحتی بتواند از صفحات سایت شما به راحتی خزش کرده و هر چقدر لینک سازی داخلی بهتر باشد این مورد باعث میشود تا صفحات بیشتری از سایت در نتایج گوگل ایندکس شود.

نتیجه گیری

در فرایند سئو انجام دادن برخی موارد به صورت چشم بسته میتواند به سئو لطمه بسیار زیادی وارد کند به همین دلیل انجام فرایند سئو در سایت های تازه تاسیس باید با دقت بسیار زیادی انجام شود.

در مورد این مطلب صحبت کنید

تیم حرفه ای اروم وب

این مقاله به کوشش مهندس علی بلاقی و دیگر اعضای تیم اروم وب تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مرجع آموزش های رایگان

در پیج اینستاگرام ما عضو شوید و از ویدئو های آموزشی کاملا رایگان بهره ببرید.

علی بلاقی

مدیر گروه دیجیتال مارکتینگ

اروم وب

ویدئو معرفی خدمات اروم وب

معرفی اروم وب
پخش ویدیو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *