راهنمای انتخاب قالب برای وردپرس در طراحی سایت

دسته بندی :
راهنمای انتخاب قالب برای وردپرس-طراحی سایت
فهرست موضوعات
🥇زمان مطالعه: 19 دقیقه

امروزه بیشتر کسب و کار های سنتی برای موفقیت در کسب و کار خود اقدام به طراحی سایت میکنند. طبق آمار جالب ، گروه دیجیتال مارکتینگ اروم وب به عنوان مجری طراحی سایت در ارومیه ، تهران و سایر شهرهای ایران در سال 1399 بیش از 120 مشاوره و اقدام به طراحی 63 سایت کرده است و ما به این نتیجه میرسیم که امروزه داشتن وبسایت میتواند کسب و کار شما را متحول کند. اما یکی از مهم ترین فاکتور های طراحی سایت ، ظاهر سایت میباشد. برخی از کسب و کارها برای ظاهر سایت خود از قالب های آماده استفاده میکنند به همین دلیل باید مواردی را رعایت کنند. گروه تحقیق و مطالعه اروم وب تصمیم دارد در این مقاله راهنمای انتخاب قالب وردپرس را برای شما معرفی میکنیم. در نظر داشته باشید که این مقاله میتواند اطلاعات جامعی را برای شما ارائه دهد پس بهتر است تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

وردپرس چیست ؟

ما قبلا در مقالات مختلف در مورد وردپرس اطلاعات جامعی را برای شما ارائه دادیم. اما در این بخش میخواهیم که به عنوان جزئی سیستم مدیریت محتوای وردپرس را برای شما معرفی نمائیم.

وردپرس یکی از بهترین و قوی ترین و از همه مهم تر پرطرفدار ترین سیستم های مدیریت محتوا میباشد. امروزه بیشتر وبسایت های موجود با استفاده از وردپرس طراحی میشوند. مدیریت محتوای وردپرس دارای میلیون ها افزونه و قالب رایگان و پولی میباشد و این عامل باعث میشود تا افراد بسیار زیادی از وردپرس برای طراحی سایت استفاده کنند. اما اگر تمایل دارید تا اطلاعات جامع در مورد وردپرس بدانید حتما به مقاله مزایای طراحی سایت با وردپرس مراجعه نمائید.

قالب وردپرس چیست؟

وردپرس wordpress در مخزن خود دارای هزاران قالب رایگان میباشد. اما به دلیل اینکه وردپرس قوی ترین سیستم مدیریت محتوا بوده و افراد بسیار زیادی از آن استفاده میکنند این نوع از سیستم دارای قالب های پولی نیز میباشد که دارای طراحی خاص و شیک هستند و فرایند طراحی سایت را برای افرادی که به فکر طراحی سایت هستند راحت تر میکند.

استفاده از یک قالب خود مسلما باعث میشود تا بازدید کننده جذب سایت شده و ماندگاری کاربر در سایت نیز افزایش پیدا میکند.یکی از بهترین مزیت های وردپرس شخصی سازی بودن قالب های آن میباشد یعنی میتوان به بر اساس نیاز اقدام به ویرایش و مدیریت قالب نمائید. اما انتخاب هر قالبی برای سایت اشتباه بزرگی میباشد زیرا برخی از قالب ها طراحی استانداردی نداشته و این عامل باعث میشود تا سایت دچار خطا و اشتباهات بسیار زیادی شود. مقاله راهنمای انتخاب قالب وردپرس باعث میشود تا شما فاکتور های اصلی یک قالب خود را بدانید. و در هنگام راه اندازی سایت دچار مشکل نشوید.

قالب اختصاصی اروم وب-طراحی سایت

راهنمای انتخاب قالب وردپرس

به دلیل اینکه وردپرس قالب های متنوع و زیادی به صورت رایگان و پولی دارد مسلما انتخاب قالب استاندارد کار دشواری بوده و فرد را در طول فرایند طراحی سایت دچار خطا میکند. به همین دلیل در این بخش تصمیم داریم که نکات انتخاب بهترین قالب وردپرس را برای شما معرفی نمائید و مسلما شما هم در هنگام انتخاب قالب وردپرس اگر این نکات را رعایت نمائید حتما وبسایتی شیک و کاملا استاندارد خواهید داشت.

کدنویسی استاندارد و بهینه

یکی از مهم ترین موارد که باید به آن در هنگام انتخاب قالب برای سایتتان توجه داشت این است که قالبی را انتخاب کنید که به صورت استاندارد و اصولی کدنویسی شده باشد. رعایت برخی از نکات در هنگام کدنویسی قالب مسلما در سئو سایت نیز تاثیر بسیار زیادی دارد و از سوی دیگر کدنویسی استاندارد باعث میشود تا بعدا در صورتی که بخواهید قالب را از لحاظ کدنویسی ویرایش و شخصی سازی کنید به هیچ عنوان دچار مشکل نمیشوید. انتخاب منابع خوب مانند تم فارست ، ژاکت و راستچین برای خرید قالب باعث میشود تا در این مورد دچار مشکل نشوید زیرا اینگونه از سایت ها کدنویسی و فاکتورهای بسیار زیادی را بررسی میکنند و سپس قالب استانداردی را برای فروش ارائه میدهند.

راست چین و فارسی سازی شده

برخی از زبان های مهم دنیا مانند انگلیسی و … به صورت چپ به راست هستند. به همین دلیل در هنگام طراحی اینگونه از قالب ها مسلما قالب ها چپ چین هستند و اگر شما بخواهید از قالب چپ چین در سایت فارسی استفاده کنید مسلما سایت زیبایی خوبی نخواهد داشت. سعی کنید در هنگام خرید قالب راست چین شده را انتخاب کنید زیرا زبان فارسی به صورت راست به چپ بوده و قالب فارسی هم باید کاملا راست چین شده باشد.

پشتیبانی خوب و آپدیت های مداوم

همه ی قالب ها دارای یک مدل طرح نیستند و مسلما هر قالبی دارای بخش های زیادی هستند. از این سو باید در هنگام انتخاب قالب برای سایت از قالبی استفاده کنید که دارای پشتیبانی باشد. امروزه به این مورد توجه خاصی نمیشود و برخی از افراد که به عنوان فروشنده فعالیت میکنند بعد از خرید قالب توسط فروشنده هیچ پشتیبانی به شخص خریدار نمیدهند و در صورتی که خریدار سوالی در مورد قالب داشت هیچ راهی برای دریافت پاسخ خود پیدا نمیکند. انتخاب و خرید قالب از مارکت های فروش معتبر قالب باعث میشود تا محصولی را خریداری نمائید که دارای پشتیبانی باشد و در صورت هر گونه ایراد یا سوال بدون هیچ مشکل و سختی پاسخ سوال خود را بیابید.

در نظر داشته باشید که وردپرس و برخی از افزونه های وردپرس روز به روز قوی تر شده و این مورد باعث میشود تا وردپرس در مدت زمان های متفاوت آپدیت جدید را ارائه دهد. در نظر داشته باشید که قالبی که خریداری میکنید نیز باید آپدیت های مداوم و منظم را داشته باشید و در این مدت بتواند برخی ویزگی جدید و برخی از باگ ها را برطرف کرده و همیشه به عنوان یک قالب استاندارد شناخته شود.

استفاده از فونت های استاندارد

فونت هم به عنوان یک معیار مهم در انتخاب قالب برای وبسایت وردپرسی میباشد. استفاده از فونت های استاندارد و رسمی باعث میشود تا سایت زیبایی خاصی داشته باشد. سعی کنید در سایت از فونت های شکسته و تایپوگرافی استفاده نکنید زیرا این گونه از فونت ها برای سایت مناسب نبوده و باعث میشود کاربر تصویری بدی از سایت شما داشته باشد.

استفاده از فونت های خوانا مانند ایران سنس  ، یکان و … امروزه در سایت ها به عنوان بهترین گزینه بشمار می آید و پیشنهاد میکنیم حتما هنگام انتخاب و بررسی یک قالب به فونت های قالب هم توجه ویزه ای داشته باشید.

فونت های استاندارد قالب وردپرس-اروم وب

سازگاری کامل با افزونه های مهم

یک سایتی که امکانات زیادی دارد مسلما از افزونه های متعددی نیز بهره مند میباشد. باید قبل از راه اندازی سایت برنامه سایت خود را چیده و تصمیم بگیرید که چه ویژگی هایی دوست دارید سایت شما داشته باشد. اگر این ویژگی ها و امکانات نیازمند نصب و فعالسازی افزونه داشته باشد باید بررسی کنید که قالبی که انتخاب میکنید با این افزونه ها سازگارم میباشد یا خیر.

اختصاص دادن زمان مناسب برای انتخاب قالب مسلما باعث میشود تا یک قالب استاندارد را انتخاب نمائید. در هنگام راه اندازی سایت باید هیچ عجله ای نداشته باشید و قالب کاملا بهینه و اصولی را انتخاب کنید و این مورد باعث میشود تا بعدا هم دچار مشکل نشده و قالب شما با تمامی افزونه ها سازگار باشد. در نظر داشته باشید که این مورد یکی از موارد مهم در راهنمای انتخاب قالب برای وردپرس میباشد.

طراحی کاملا سئو شده

اگر به مقاله فاکتورهای مهم در سئو تکنیکال مراجعه کنید متوجه خواهید شد که بهینه بودن و کدنویسی استاندارد قالب باعث میشود تا سئو نیز بهبود پیدا کند. کدنویسی استاندارد ، کوتاه کردن کدهای Css و جاوا اسکریپ و … همگی در سئوی سایت تاثیر بسیار زیادی دارد.

برخی از افراد در هنگام بهنیه کردن سایت برای موتورهای جستجو به این مورد توجه نمیکنند و به دنبال گرفتن بک لینک های خارجی هستند. در نظر داشته باشید که مهترین فاکتور در سئو قالب و لینک سازی داخلی میباشد. زمانی که سایت شما لینک سازی استاندارد داخلی نداشته باشد مسلما خرید بک لینک و ریپورتاژ نیز در کسب رتبه بهتر کاملا اشتباه بوده و هیچ تاثیری در کسب رتبه نخواهد داشت.

قابلیت شخصی سازی

قالب های قابل فروش و قالب های رایگان در مخزن وردپرس و سایت های متفرقه ظاهر آماده ای دارند و در هر کسب و کاری باید این اطاعات و تصاویر قابلیت شخصی سازی و ویرایش را داشته باشند. در نظر داشته باشید که سعی کنید قالبی را انتخاب کنید که به صورت کامل قابلیت شخصی سازی را داشته باشد. امروزه برخی از قالب ها این قابلیت را دارند که به صورت کامل قابلیت ویرایش را دارند و این گونه از قالب ها در سایت های بسیار زیادی مورد استفاده قرار میگیرند.

پشتیبانی از صفحه سازهای اصلی

پشتیبانی از صفحه سازها در ویرایش و طراحی سایت به عنوان ویژگی مهم قالب ها میباشد. امروزه به دلیل اینکه قالب ها طرفداران زیادی را داشته باشد طراحان قالب این مورد را کاملا بررسی کرده و قالب ها را کاملا با صفحه ساز ها هماهنگ میکنند تا شخص خریدار قالب را با صفحه ساز مد نظر خود طراحی و یا ویرایش کند. در نظر داشته باشید که برخی از قالب ها نیز دارای صفحه ساز اختصاصی هستند که فقط مخصوص قالب مربوطه بوده و هیچ گونه صفحه سازی توانایی ادیت و طراحی را به جز صفحه ساز خود قالب ندارد.

امروزه صفحه ساز المنتور به عنوان محبوب ترین صفحه ساز دنیا شناخته شده است و این عامل باعث میشود تا برخی از طراحان قالب های پر فروش نیز از این صفحه ساز در قالب خود استفاده کنند. المنتور به دلیل داشتن رابط کاربری شیک و مزایای بیشتر طراحی را اسان و حرفه ای میکند.

امنیت بالا و تضمینی

برخی از افراد بی تجربه برای اینکه یک قالبی را طراحی کنند از کدها و روش های موجود در اینترنت برای طراحی قالب استفاده میکنند که این مورد باعث میشود تا امنیت قالب کاهش شدیدی داشته باشد. یک طراح قالب با تجربه همواره تلاش میکند تا قالبی را طراحی کند که امنیت بالایی داشته باشد. به همین دلیل همیشه به این نکته در انتخاب قالب برای سایت وردپرسی توجه داشته باشید زیرا امکان دارد سایت و کسب و کار شما بعدا دچار خطر و تهدید شده و توسط افراد هک شود.

امنیت قالب وردپرس-اروم وب

ریسپانسیو یا واکنشگرا

امروزه موبایل ها و دستگاه های رومیزی و کامپیوتر ها و حتی برخی از تلویزیون ها قابلیت وب گردی دارند و این عامل باعث میشود تا افراد زیادی به روش های متفاوتی وارد سایت شما شوند. اگر سایت شما برای یک مدل دستگاه ظراحی شده باشد این عامل باعث میشود تا سایت شما در برخی موبایل ها ، تبلت و … به درستی نشان داده نشده و ظاهر بدی داشته باشد.

یک قالب خوب و استاندارد همیشه در سیستم های متفاوت چینش و زیبایی خاصی داشته و به درستی نمایش داده میشود. در نظر داشته باشید که سعی کنید قبل از خرید قالب آن را در انواع تبلت ، موبایل ، کامپیوتر و … تست کرده و یک قالب ریسپانسیو را انتخاب و خریداری نمائید. یکی از اصلی ترین موارد که در راهنمای انتخاب قالب برای وردپرس میباشد ریسپانسیو بودن قالب میباشد که در هنگام انتخاب باید به آن توجه کرد.

سازگاری با افزونه های دو زبانه

امروزه برخی از کسب و کارهایی که در زمینه صادرات و واردات فعالیت میکنند نیازمند داشتن سایت دوزبانه هستند به همین دلیل یک قالب استاندارد برای استفاده در این زمینه ها نیازمند پشتیبانی از افزونه های دوزبانه میباشد. در نظر داشته باشید که اگر تصمیم دارید که یک وبسایت دو زبانه داشته باشید بهتر است در هنگام انتخاب قالب برای وبسایت خود قالبی را انتخاب نمائید که از افزونه های دو زبانه کردن پشتیبانی کاملی داشت باشد.

مناسب با کسب و کار

هر کسب و کاری مسلما باید یک سایت مجزا برای خود داشته باشید. به این مثال توجه داشته باشید که پوسیدن لباس مردانه برای زنان کار اشتباهی است به همین دلیل در طراحی سایت هم این گزینه باید رعایت شده و بر اساس کسب و کار قالب معتبر و استانداردی انتخاب شود. اگر تصمیم دارید تا سایت فروشگاهی طراحی کنید مسلما انتخاب قالب های دیگری برای سایت کار اشتباهی بوده و حتی باعث میشود تا کار به درستی پیش نرفته و کسب و کار شما در آینده به مشکلات بسیار زیادی برخورد نماید.

داشتنن فایل یا ویدئو آموزش نصب

99% قالب های وردپرس نصب های یکسانی دارند و امروزه بیشتر قالب ها به دلیل راحتی کار دارای فایل نصب آسان هستند که با چند کلیک میتوان قالب را به سایت متصل نمود. اما با این حال برخی از افراد هستند که تجریه کافی در زمینه نصب و فعالسازی قالب را ندارند و اگر شما هم جزء اینگونه از افراد هستید باید در نظر داشته باشید که سعی کنید در انتخاب قالب برای سایت خود به این نکته توجه داشته  و قالبی را انتخاب نمائید که دارای ویدئو آموزش نصب باشد.

و اما بهتر است این نکته را نیز بدانید که اگر قالب شما آموزش نصب را نیز نداشت نگران کننده نبوده و میتوانید با برقرار کردن ارتباط با بخش پشتیبانی قالب روش نصب آن را جویا شوید.

بهترین قالب های وردپرس

بک یک گشت و گذار بسیار ساده در اینترنت متوجه خواهید شد که بیش از صدها هزار قالب برای وردپرس به صورت رایگان و غیررایگان وجود دارد. به همین دلیل نداشتن تجربه کامل میتواند آسیب های زیادی را برای سایت شما وارد نمائید. ما در این بخش تصمیم داریم تا بهترین قالب های وردپرس را برای شما به صورت تخصصی معرفی کرده و بهتر است بدانید که این قالب ها نصب های بسیار زیادی نسبت به سایر قالب ها داشته و نظرات افراد بسیاری را به خود جلب کرده است.

بهترین قالب های وردپرس-اروم وب

قالب فارسی شده Astra

قالب فارسی شده و چند منظوره آسترا به عنوان یک قالب پرسرعت و محبوب بوده که توسط ایرانیان فارسی سازی شده و به صورت پولی در مارکت های معتبر بفروش میرسد. در نظر داشته باشید که این قالب با افزونه های صفحه ساز مانند المنتور نیز کامل مطابق بوده و به دلیل طراحی به صورت چند منظوره بودن در وبسایت های زیادی میتوان از این قالب استفاده کرد.

قالب چند منظوره انفولد enfold

طراحی هر سایتی با قالب انفولد امکان پذیر بوده و این قالب هم به عنوان بهترین قالب برای وردپرس شناخته میشود. قالب حرفه ای و چندمنظوره انفولد دارای صفحه ساز کاملا اختصاصی بوده و این به عنوان یک ویژگی مهم در این قالب میباشد.  در نظر داشته باشید که با این قالب شما میتوانید فروشگاه اینترنتی نیز راه اندازی نمائید.

قالب چند منظوره فلت سام

یکی از بهترین و حرفه ای ترین قالبی که در تم فارست نیز به عنوان پرفروش ترین قالب شناخته میشود قالب چند منظوره فلت سام میباشد. این قالب دارای فونت های کاملا فارسی بوده و به صورت کاملا حرفه ای و استاندارد فارسی سازی شده است. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که قالب فلت سام دمو های فراوانی داشته و طراحی سایت را تا حد امکان برای شما بی دردسر میکند. در تمامی مقالات راهنمای انتخاب قالب برای وردپرس در بستر اینترنت به این قالب اشاره شده و این عامل باعث میشود تا ارزش و اعتبار این قالب به صورت چشمگیری افزایش داشته باشد.

قالب چند منظوره BeTheme

بزرگترین ، بهترین و حرفه ای ترین قالب موجود در دنیا قالب BeTheme میباشد. این قالب حرفه ای مسلما همه ی ماها اسم آن را شنیده ایم به عنوان بهترین قالب بوده و این موفقیت به دلیل طراحی بی نقص آن و دموهای فراوان آن میباشد. بهتر است بدانید که این قالب نزدیک به 100 دمو داشته و همچنین امکان راه اندازی فروشگاه اینترنتی با این قالب نیز امکان پذیر میباشد.

قالب فروشگاهی و چند منظوره وودمارت

قالب وودمارت امروزه توسط ایرانیان برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی مورد استفاده قرار میگیرد. این قالب ویژگی ها و المان های بسیار زیادی داشته و روش کار با ان کاملا ساده بوده و هر شخصی میتواند اقدام به راه اندازی و نصب آن نماید. یکی از ویژگی های منحصر بفرد این قالب سازگاری با صفحه ساز المنتور بوده و از سوی دیگر دارای صفحه ساز اختصاصی میباشد.

نتیجه گیری

داشتن سایت امروزه برای هر کسب و کاری بسیار حیاتی بوده و به مرور زمان تمامی خرید و فروش محصولات و خدمات به وسیله وبسایت انجام میگیرد. به همین دلیل راه اندازی سایت نیازمند یک قالب و ظاهر خوب میباشد که با این مقاله راهنمای انتخاب قالب برای وردپرس میتوانید ویژگی های قالب های استاندارد و خوب را بدانید و اقدام به راه اندازی سایت خود نمائید.

در مورد این مطلب صحبت کنید

تیم حرفه ای اروم وب

این مقاله به کوشش مهندس علی بلاقی و دیگر اعضای تیم اروم وب تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مرجع آموزش های رایگان

در پیج اینستاگرام ما عضو شوید و از ویدئو های آموزشی کاملا رایگان بهره ببرید.

علی بلاقی

مدیر گروه دیجیتال مارکتینگ

اروم وب

ویدئو معرفی خدمات اروم وب

معرفی اروم وب
پخش ویدیو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اروم وب - طراحی سایت در ارومیه