راز و روش های سئو سایت فروشگاهی

دسته بندی :
راز و روش های سئو سایت فروشگاهی
فهرست موضوعات
🥇زمان مطالعه: 9 دقیقه

هر شخصی که وبسایت یا فروشگاه اینترنتی دارد به دنبال روش ها و راز هایی میباشد تا فروش سایت خود را افزایش دهد. اما باید در نظر داشته باشد برای اینکه به این هدف نزدیک شود باید نکاتی مختلفی را بررسی کند. مهم ترین عاملی که باعث میشود تا فروش سایت های فروشگاهی افزایش یابد سئو سایت فروشگاهی میباشد. در نظر داشته باشید با انجام سئو در سایت های فروشگاهی ترافیک و ورودی سایت به صورت کاملا رایگان افزایش پیدا میکند. پس این روش میتواند بسیار طلایی باشد چون صاحب سایت بدون هیچ هزینه ای اقدام به فروش کالا های خود میکند.

در نظر داشته باشید انجام سئو در سایت نیازمند رعایت استاندارد و تکنیک های قانونی موتور های جستجو میباشد. زیرا اگر روش های غیر طبیعی در سئو سایت های اینترنتی انجام شود مسلما پروژه شکست خورده و ناموفق میشود.

در نظر داشته باشید سئو سایت های فروشگاهی با سئو سایر سایت ها دارای تفاوت هایی میباشد. به همین دلیل اگر بخواهید با این راز های سئو سایت های فروشگاهی آشنایی داشته باشید در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید.

گام اول و طلایی در سئو وبسایت های فروشگاهی

بهینه کردن و ایجاد فایل robot.txt ، بهینه کردن لینک های داخلی ، بهبود سرعت سایت و استفاده از سرچ کنسول از نخستین گام هایی است که باید در سئو کردن سایت های فروشگاهی مد نظر باشد. کسی که بتواند این 4 اصول پیروی کند میتواند در کسب و کار خود موفق شده و فروش بالایی را تجربه کند.

استفاده از تصاویر و ویدئو

رسانه های تصویری تاثیر بسیار زیادی برای جذب مشتری میباشد. تصویر و ویدئو میتواند افراد بسیار زیادی را به خود جلب کند. اما در نظر داشته باشید که تصاویر و ویدئو  باید از کیفیت خوبی داشته باشد. به همین دلیل اگر محصول شما در فروشگاه های اینترنتی دیگری وجود دارد به هیچ عنوان از تصاویر سایر سایت ها در فروشگاه خود استفاده نکنید سعی کنید از محصول خود عکس برداری و فیلم برداری کنید زیرا این عمل باعث میشود تا محبوبیت سایت شما نزد گوگل افزایش داشته باشد.

پیدا کردن کلمات کلیدی در سئو سایت فروشگاهی

پیدا کردن کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در سئو سایت های فروشگاهی باید مد نظر باشد جستجو و تحقیق بهترین کلمات کلیدی میباشد. زیرا اولین نکته در سئو سایت فروشگاهی این مورد میباشد. کلمات کلیدی باید مرتبط با موضوع فروشگاه باشد زیرا تعیین کننده ورودی سایت شما میباشد. اگر در انتخاب کلمات کلیدی مهم و هدفدار اشتباهی انجام دهید مسلما فروش بالایی را تجربه نخواهید کرد. پس با تمامی قدرت و حوصله زیاد در پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط اقدام کنید تا فروش موفقیت یک فروشگاه اینترنتی را تجربه کنید.

بهینه کردن ساختار سایت

دسترسی به تمامی بخش ها باید در یک وبسایت فروشگاهی لحاظ شود. ارتباط با سایت صفحات مهم سایت باید در دسترس کاربر و بازدید کننده قرار بگیرد تا کاربر به راحتی و بدون هیچ مشکلی بتواند به صفحات مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهد.  استفاده از تصاویر با کیفیت و مفهومی میتواند کاربر را به صورت کامل راهنمایی کند. در نظر داشته باشید صفحات دور از دسترس که به عنوان صفحات مهم اگر باشد بسیار ناخوشایند بوده و اگر در دسترس قرار  نگیرد کاربر نمیتواند به بخش های سایت دسترسی پیدا کند.

صفحه اول سایت در سئو سایت فروشگاهی

بهنیه کردن صفحه اول سایت

مهم ترین صفحه ای که در تمامی سایت ها اهمیت بسیاری دارد صفحه اول یا هوم پیج میباشد. به همین دلیل در سایت های فروشگاهی هم این صفحه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در نظر داشته باشید یکی از راز های سئو سایت های فروشگاهی طراحی زیبا ، شیک صفحه اول میباشد. صفحه اول باعث میشود تا کاربر با خیال راحت به گشت و گذار در سایت بپردازد و به تمامی صفحات سایت دسترسی داشته باشد. در نظر داشته باشید صفحه اول سایت باید به گونه ای باشد که اگر اطلاعیه ای دارید بتوانید در صفحه اول منتشر کنید زیرا بیش از 72% از کاربران در هنگام ورود به سایت به صفحه اول نیز مراجعه میکنند پس سئو و بهینه کردن صفحه اول وبسایت میتواند یکی روشی برای سئو سایت های فروشگاهی به حساب آید. این موضوع را مد نظر داشته باشید و حتما از این روش نیز استفاده کنید.

بهینه کردن دسته بندی ها

یکی از مهم ترین عواملی که باید در بهینه و سئو کردن وبسایت های فروشگاهی مورد استفاده قرار بگیرد سئو دسته بندی محصولات میباشد. در نظر داشته باشید به هیچ عنوان از یک کلکه کلیدی هدف برای سئو محصولات استفاده نکنید این روش کاملا اشتباه میباشد. کلمات کلیدی هدف در بخش بخش دسته بندی ها استفاده کنید و محصولات خود را زیر مجموعه هر دسته بندی قرار بدهید تا کاربر در هنگام ورود به سایت با چندین محصول مواجه شده و محصول خود را از بین چندین محصول که مورد نیازشان میباشد انتخاب و خریداری کنند.

بهینه کردن محصول

در نظر داشته باشید که بهینه کردن محصولات یک فروشگاه اینترنتی باید به گونه ای باشد که تمامی اطلاعات محصول به خوبی در دید کاربر قرار بگیرد. اما مهم ترین عاملی که برخی از وبمستران انجام میدهند سئو کردن محصول بر اساس کلمه کلیدی هدف میباشد. این روش کاملا اشتباه میباشد. زیرا اختصاص دادن یک کلمه به یک محصول بر خلاف استاندارد یک سئو میباشد. مثلا اگر در زمینه فروش موبایل فعالیت میکنید نباید در کلمه کلیدی ” فروش موبایل ” یک محصول را سئو کنید چون اگر در این کلمه رتبه بالایی رو بگیرین و بعد از مدتی این محصول ناموجود شد مسلما شما ورودی این کلمه رو به صورت کاملا از دست میدین پس در نظر داشته باشید که این یک راز مهم در سئو سایت های فروشگاهی هستش و میتونه در فروش شما تاثیر گذار باشد.

تاثیر وبلاگ در سایت های فروشگاهی

بهره مندی سایت از وبلاگ

امروزه به دلیل رقابت بالا وجود وبلاگ در سایت های فروشگاهی یک امتیاز مثبت میباشد. به همین دلیل بیشتر سایت های فروشگاهی از وبلاگ در سایت خود استفاده میکنند. وجود وبلاگ در سایت باعث میشود تا اطلاعات و نقد و بررسی محصولات و … خرید را برای کاربر و مشتری راحت کند. همچنین شما میتوانید با ارائه محتوای مرتبط با موضوع محصولات و سایت ورودی بالایی را از وبلاگ برای سایت خود داشته باشید. پس برای اینکه در سئو سایت خود موفق باشید از بخش وبلاگ در سایت خود استفاده کنید این تکنیک یکی از رازهای سئو سایت های فروشگاهی مورد استفاده قرار میگیرد.

نتیجه گیری

هر فروشگاه اینترنتی برای اینکه فروش خود را افزایش دهد باید تکنیک هایی را رعایت کنید. همانطور که در مقاله تکنیک های فروش آنلاین گفتیم باید به صورت مداوم در دید بازدید کننده باشید. برای این کار سئو مهم ترین روش برای شما میباشد. زیرا به صورت کاملا رایگان سایت شما را به بازدید کنندگان زیادی معرفی میکند. طبق بررسی و تحقیق های انجام گرفته شده ارتقا رتبه میتواند تاثیر زیادی در فروش شما داشته باشد. اروم وب به عنوان برترین و حرفه ای ترین مجری سئو سایت فروشگاهی در ارومیه ، تبریز و … میتواند شما را در این راه به موفقیت های بسیار بزرگی برساند.

ویدئو تکنیک طلایی در سئو سایت های فروشگاهی

در مورد این مطلب صحبت کنید

تیم حرفه ای اروم وب

این مقاله به کوشش مهندس علی بلاقی و دیگر اعضای تیم اروم وب تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مرجع آموزش های رایگان

در پیج اینستاگرام ما عضو شوید و از ویدئو های آموزشی کاملا رایگان بهره ببرید.

علی بلاقی

مدیر گروه دیجیتال مارکتینگ

اروم وب

ویدئو معرفی خدمات اروم وب

معرفی اروم وب
پخش ویدیو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *