روش افزایش لایک در اینستاگرام 2021

دسته بندی :
روش افزایش لایک در اینستاگرام
فهرست موضوعات
🥇زمان مطالعه: 10 دقیقه

داشتن لایک بیشتر میتواند در پیج شما تاثیر زیادی داشته باشید. وقتی که لایک پست های شما به تعداد بالا میرسد مسلما پیج شما در اکسپلور در دید میلیون ها کاربر به نمایش در می آید. اکسپلور تاثیر زیادی در جذب فالور دارد. همانطور که در مقاله روش های افزایش فالور در اینستاگرام گفتیم اکسپلور تاثیر زیادی در افزایش لایک و فالور دارد. در نظر داشته باشید لایک بالا میتواند در دفعات بعدی نیز به شما کمک زیادی داشته باشد. زیرا شانس دیده شدن پست شما به صورت چشمگیری افزایش می یابد.

در این مقاله تصمیم داریم بهترین روش افزایش لایک در اینستاگرام را برای شما معرفی کنیم امیدواریم این نکات و فاکتور ها بتوانند در افزایش بازدهی پیج شما تاثیر گذار باشند.

از تصاویری استفاده کنید که بازخورد بیشتری دارند.

یکی از استراتژی های مهم در اینستاگرام استفاده از تصاویر می باشد به همین دلیل برای شروع کار می توانید از تصاویر استفاده نمایید زمانی که می‌خواهید پستی را در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید حتماً به این فکر کنید که فالورها یا دنبال کنندگان شما به دنبال چه مطالبی هستند.شما می توانید به پست های قدیمی خود مراجعه کرده و آنها را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید. با این روش شما می توانید پست هایی که لایک بیشتری دارند از آنها ایده گرفته و اقدام به تولید محتوای کنید که مرتبط با پست های قبلی شما می باشد.اگر به عنوان یک حساب تازه در اینستاگرام فعالیت می کنید و تعداد زیادی پست در حساب اینستاگرام یا پیج شخصی خود ندارید میتوانید به پیج رقبای خود مراجعه کرده و پیج های آنها را مورد بررسی قرار دهید.  با این روش شما یک بینش خوب در مورد محتوا پیدا می کنید. بعد از کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید تصاویر یا محتوای مشابه ی را ایجاد یا تولید کرده و آنها را به اشتراک بگذارید.این تکنیک می تواند میزان لایک پست های شما را افزایش داده به مرور زمان پیدایش ما رشد خوبی را داشته باشد. این تکنیک نیز میتوانید افزایش لایک در اینستاگرام را برای شما به صورت رایگان به ارمغان بیاورد.

دعوت برای لایک پست

کاربر را برای لایک کردن پست دعوت کنید.

امروزه این روش توسط پیج های بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.به همین دلیل شما هم می‌توانید از این روش استفاده کرده و لایک اینستاگرام خود را افزایش دهید.

این روش بسیار ساده بوده می‌تواند بازخورد بسیار زیادی و برای شما به همراه آورد.برای شروع کار کافیست در کپشن یا بر روی محتوا خود از کاربر برای لایک کردن پست درخواست نمایید.حتماً تا حالا آقای مورد روبرو روبرو شده اید . مثلا می توانید به عنوان مثال در کپشن خود مینویسید که خوشحال می‌شویم پست را لایک کنید.حتی اگر خودتان اقدام به تولید محتوا می کنید می توانید در روی تصاویر و ویدیوهای خود را از کاربر برای لایک کردن بذر درخواست کنید این روش تاثیر بسیار زیادی برای افزایش لایک دارد زیرا برخی از کاربران تمایلی به لایک کردن پست شما ندارند. ولی طبق بررسی‌های انجام شده حدود ۴۲ درصد از کاربران در زمان درخواست شما برای لایک اقدام کرده و پست شما را لایک می کنند.پس این روش را حتماً در پیج اینستاگرام خود انجام داده تا باعث افزایش لایک پست های شما شود.  

بهترین زمان را برای ارسال پست انتخاب کنید.

طبق بررسی های انجام شده  پست های منتشر شده بین ساعت ۱۰ شب تا ۱ بامداد بیشترین تعاملات را در اینستاگرام دارند زیرا در این ساعت از شبانه روز میزان رقبا کم بوده و نرخ تعامل بیشتر می شود زمانی که شما در ساعت ۱۰ شب اقدام به انتشار پست در اینستاگرام می کنید افراد توجه بیشتری به پست های شما دارند. چون در ساعات آخر شبانه روز میزان فعالت رقبای شما کم بوده و باعث دیده شدن پست شما میشود.

زمانی شما می توانید لایک پست های خود را افزایش دهید که مخاطبان زیادی را جذب کنیم پس برای این کار بهتر است تا یک برنامه کاملا بهینه برای ارسال پست خود پیدا کنید در نظر داشته باشید برای اینکه برنامه ریزی شما کاملاً اصولی پیش برود بهتر است از ابزارهای برنامه ریزی در اینستاگرام استفاده کنید.

فعالیت در سایر شبکه های اجتماعی

برخی از افراد در ایران اقدام به تولید ویدیو هایی با موضوع دوربین مخفی هستند اگر به فعالیت این گونه از افراد توجه داشته باشید متوجه خواهید شد که علاوه بر اینستاگرام در یوتیوب هم اقدام به انتشار ویدیو های خود می‌کند. این روش تاثیر بسیار زیادی در جذب فالوور دارند.

اشتراک محتوای ویدیویی یا تصاویر شما در سایر شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود تا فالوورهای شما به حساب اینستاگرام شما مراجعه کرده  و پست شما را لایک نمایند. فیسبوک و توییتر می‌تواند بهترین انتخاب شما برای اشتراک گذاری محتوای شما باشد. این روش میتواند لایک شما در اینستاگرام را به صورت چشمگیری افزایش داده و حتی فالور های شما را افزایش میدهد.

افزایش لایک با شبکه های اجتماعی - اروم وب

پست های دیگران را لایک کنید.

طبق بررسی‌های انجام شده اگر شما پست اینستاگرام افراد دیگر را لایک کنید مسلماً جذب فالور بسیار بالایی را خواهید داشت این روش می تواند در کسب و کارها متفاوت باشد اما در نظر داشته باشید اگر استراتژی شغلی مناسبی دارید از این روش استفاده نمایید زیرا لایک کردن سایر پست ها می تواند باعث افزایش لایک و پست های شما نیز شود این روش به شما کمک می کند تا لایک و فالوور به دست آورده و دامنه کسب و کار خود را گسترش دهید. 

زمانی که شما یک پست را لایک میکند اکثرا آن شخص یا صاحب پیج نیز پست شما را لایک میکند. به عنوان مثال زمانی که شما پست دوستان نزدیک خود را لایک نمیکنید به مروز زمان دوستان شما نیز پست های شما را لایک نمیکنند. این روش کاملا طبیعی میباشد و میتواند 21% لایک پست اینستاگرام شما را افزایش دهد.

راه اندازی مسابقه برای دریافت لایک

یکی از بهترین تکنیک هایی که امروزه درپیج های اینستاگرام برای افزایش لایک مورد استفاده قرار می گیرد  راه اندازی یک مسابقه می باشد. این روش بسیار آسان بوده و شما میتوانید با انتشار یک پست و مشخص کردن مقداری جوایز از کاربران بخواهید برای شرکت در مسابقه پست شما را لایک کنند. همچنین می توانید برای کسب نتیجه بهتر در افزایش لایک پست های خود از روش کامنت هم استفاده کنید. در این مسابقه از فالورهای خود بخواهید در کنار لایک کردن پست های شما شخصی را در بخش نظرات تگ کنند. زمانی که فالور ‌های شما کسی را در بخش نظرات تگ کنند طبق بررسی‌ها، آن افراد نیز پست شما را لایک کرده و شخص دیگری را تگ می کنند.

مسابقه می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش لایک اینستاگرام به شمار آید. این روش توسط افراد مطرح دنیا نیز مورد استفاده قرار میگیرد. در نظر داشته باشید اجرای مسابقه می‌توانند زمان زیادی را صرف کند و حتی نیاز به برنامه‌ریزی هم در برخی از موارد دارد. اما مسلما با توجه به بازخورد بالای آن ارزش بسیار بالایی دارید.

برگزاری لایو به صورت برنامه ریزی شده

امروزه لایو به عنوان ابزار مهم برای افزایش تعامل کاربر با پیج به شمار میرود. در نظر داشته باشید. اگر به این نکته توجه داشته باشید متوجه خواهید شد که افرادی که دنبال کننده  زیادی دارند برگزاری لایو را هر روز انجام میدهند. زیرا با این روش کاربران یا دنبال کنندگان تعامل بیشتری با پیج میکنند و این عامل باعث میشود تا در زمان انتشار پست جدید ، پست شما به عنوان عناوین برتر به کاربران نمایش داده شود و این عامل باعث میشود تا میزان لایک های پست بالا رود و از سوی دیگر کاربران روح کاهش چشمگیری داشته باشند.

افزایش تعامل با کاربران در لایو

کاربران روح یا غیرفعال یعنی چه ؟

برخی از پیج های بزرگ که فالورر های زیادی دارند با این مشکل روبرو هستند که میزان فعالیت کاربران در پیج پایین بوده و برخی از فالورها عملکرد و تعاملی با پیج ندارند. به صورت کلی فالور به 3 دسته تقسیم بندی میشود :

دسته اول فالورهای فعال هستند که تعامل بسیار زیادی با پیج دارند و همواره به صورت جدی دنبال کننده یک پیج هستند. امروزه تمامی پیج ها با برخی از تکنیک ها به دنبال جذی این گونه فالو هستند زیرا باعث افزایش اعتبار پیج میشوند.

دسته دوم به فالورهایی گفته میشود که کاملا فیک هستند و در پشت پیج و اکانت شخصی به دلایلی وجود ندارد. این مشکل امروزه در پیج های بسیار زیادی وجود دارد و باعث میشود تا ارقام دنبال کننده ها افزایش داشته ولی لایک و فعالیتی نکنند.

دسته سوم هم به عنوان دسته روح معروف است. این گونه از پیج ها فعالیت در اینستاگرام دارند ولی تعاملی با پیج ها ندارند یعنی هیچ لایک و کامنتی را نمیگذارند. اگر تصمیم دارید تا این گونه از افراد را تشویق به فعالیت در پیج کنید باید برنامه ریزی خوب و منظمی داشته باشید.

در مورد این مطلب صحبت کنید

تیم حرفه ای اروم وب

این مقاله به کوشش مهندس علی بلاقی و دیگر اعضای تیم اروم وب تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مرجع آموزش های رایگان

در پیج اینستاگرام ما عضو شوید و از ویدئو های آموزشی کاملا رایگان بهره ببرید.

علی بلاقی

مدیر گروه دیجیتال مارکتینگ

اروم وب

ویدئو معرفی خدمات اروم وب

معرفی اروم وب
پخش ویدیو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اروم وب - طراحی سایت در ارومیه