افزایش سرعت پیشخوان وردپرس ( گام های طلایی )

دسته بندی :
افزایش سرعت پیشخوان وردپرس
فهرست موضوعات
🥇زمان مطالعه: 7 دقیقه

افزایش سرعت پیشخوان وردپرس یکی از اصلی ترین اقداماتی میباشد که یک طراح سایت باید در مراحل تکمیل کردن سایت به آن توجه کند. در نظر داشته باشید که دلایل بسیار زیادی برای این کار وجود دارد که به مرور زمان این عامل باعث میشود تا سرعت پایین پیشخوان در سرعت سایت نیز تاثیر چشمگیری داشته باشد.

بهتر است به این نکته مهم توجه کنید که این مورد به دلیل عدم رعایت برخی از موارد به وجود می آید و یک عامل نگران کننده نیوده و با بهینه سازی میتوان به صورت کامل سرعت پیشخوان ورپردس افزایش داشته باشد. در نظر داشته باشید که پایین بودن سرعت پیشخوان موجب کند بودن فرایند کار و مدیریت سایت شده و این مورد میتواند موجب اذیت شدن شما شود.

ما در این آموزش از اروم وب تصمیم داریم گام های طلایی را برای افزایش سرعت پیشخوان وردپرس به شما معرفی نمائیم. این موارد میتواند تاثیر بسیار زیادی در مطلوب شدن سرعت پشخوان داشته باشد به همین دلیل حتما تا آخر این آموزش کاربردی با ما همراه باشید.

اقدامات اولیه برای افزایش سرعت پیشخوان وردپرس

در نظر داشته باشید که حتما قبل از شروع کار بهتر است تا با استفاده از ابزار های تست سرعت سایت استفاده نمائید. برخی از افراد به دلیل داشتن مشکلات اینترنت گمان میکنند که با پایین بودن سرعت سایت مواجه هستند که این مورد هیچ ربطی به سرعت سایت نداشته و انجام موارد ذکر شده تاثیری در افزایش سرعت بخش پیشخوان و مدیریت وردپرس نخواهد داشت.

پیشنهاد میکنیم که قبل از انجام هر فرایندی بر روی وبسایت خود ابتدا یک بکاپ کامل از سایت تهیه نماید. زیرا انجام دادن موارد گفته شده احتمال دارد در سایت شما تاثیر گذار بوده و موجب کار نکردن صحیح سایت شود.

مقاله مرتبط : کسب درآمد از وردپرس

افزایش سرعت پیشخوان وردپرس ⚡🔥

در برخی از وبسایت به موارد بسیار زیادی اشاره شده است که انجام آنها زیاد در بهبود سرعت پیشخوان تاثیر گذار نبوده و موجب هدر رفتن انرژی و زمان شما میشود. در نظر داشته باشید که انجام چندین گام ذکر شده در این آموزش تا 70% میتواند در سرعت پیشخوان سایت های وردپرس تاثیر گذاشته و تمامی این موارد به صورت کامل تست شده و اثر بخشی بسیار بالایی دارد.

پیشخوان وردپرس

بهنیه سازی دیتابیس یا پایگاه داده

تمامی اطلاعات یک سایت در دیتابیس ذخیره میشود. به همین دلیل همواره باید موارد اضافی بر روی سایت به صورت کامل حذف شود. استفاده از افزونه های اضافی ، کامنت های اسپم ، نوشته و برگه های ناقص همگی در افزایش حجم دیتابیس و پایگاه داده تاثیر گذار بوده و باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد. در نظر داشته باشید که برای بهینه سازی دیتابیس حتما افزونه های اضافی را از سایت حذف کرده و برای بهینه سازی یاپگاه داده بهتر است از افرونه WP Optimize استفاده کنید.

افزونه WP Optimize یکی از بهترین افزونه های موجود برای بهینه سازی پایگاه داده برای وردپرس بوده و میتواند تا حد امکان حجم دیتابیس سایت را کاهش دهد.

🥇 توجه : قبل از نصب و استفاده از این افزونه حتما از سایت خود بکاپ تهیه نمائید.

بررسی آپدیت بودن وردپرس

در طول ماه ها و هفته ها همواره وردپرس آپدیت هایی را ارائه میدهد. این آپدیت های رفع موارد و مشکلات نسخه قبلی بوده و بهتر است به صورت منظم از آپدیت های جدید استفاده نمائید. وردپرس در آپدیت های ارائه شده سعی دارد تا موارد امنیتی و ویژگی های جدید نیز به وردپرس اضافه کند. با انجام بروزرسانی تمامی مشکلات رفع شده و سایت نیز منابع کمتری را مصرف میکند.

بررسی قالب سایت

برخی از قالب های وردپرس به دلیل داشتن کدنویسی غیر استاندارد و طراحی نامناسب باعث میشود تا سرعت سایت پایینی داشته باشند. در نظر داشته باشید برای تست مشکل پایین بودن سرعت پیشخوان وردپرس لازم است که ابتدا یک بکاپ گیری کامل از سایت انجام گرفته و سپس قالب فعلی سایت غیر فعال شود. بعد از غیر فعال سازی قالب سایت شما باید یکی از قالب های موجود در مخزن وردپرس را فعال کرده و سرعت پیشخوان و سایت را تست نمائید.

در صورتی که بعد از این فرایند سرعت سایت و سرعت پیشخوان افزایش داشته باشد مهم ترین کار فعال کردن قالب اصلی و رفع مشکلات کدنویسی آن میباشد. این مورد تاثیر زیادی در سرعت کلی سایت و سرعت پیشخوان دارد و طبق بررسی ها و تجربه های کسب شده بیشترین تاثیر در پایین بودن سرعت استفاده از قالب های غیر استاندارد میباشد.

بررسی کدنویسی قالب وردپرس

بررسی افزونه های نصب شده در وبسایت

افزایش سرعت پیشخوان وردپرس بیشتر با بررسی افزونه های نصب شده رفع میشود. در نظر داشته باشید که نصب افزونه های زیادی و غیر ضروری یکی از مهم ترین گام هایی میباشد که سرعت پیشخوان وردپرس را کاهش میدهد.

برای انجام تست ابتدا یا از سایت یک بکاپ تهیه کرده و سپس تمامی افزونه ها را غیر فعال نمائید. با غیر فعال کردن افزونه ها مسلما سرعت سایت افزایش چشمگیری خواهد داشت. سپس افزونه ها را تک به تک فعال کرده و سرعت سایت خود را بررسی کنید با انجام این روش میتوانید افزونه ای که سرعت سایتتان را کاهش میدهد را شکار کرده و باید در این مرحله اقدام به رفع مشکل افزونه یا اقدام به استفاده از افزونه جایگزین نمائید.

🥇 توجه : حتما به این مورد توجه کنید که تا حد امکان از افزونه های غیر ضروری در سایت استفاده نکنید. استفاده از افزونه های غیر ضروری باعث افزایش استفاده از منابع شده و پیشخوان شما با کاهش سرعت مواجه خواهد شد.

نتیجه گیری

مواردی که در این آموزش به صورت کامل لیست شده است میتواند تاثیر زیادی در افزایش سرعت پیشخوان وردپرس و یا سایت داشته باشد. ما در مقاله روش های افزایش سرعت سایت به بررسی کلی در این زمینه پرداخته ایم و در این آموزش را فقط برای پیشخوان وردپرس اختصاص دادیم تا توانسته باشیم یک سایت پرسرعت را برای کسب و کارمان یا کارفرما ارائه دهیم.

در مورد این مطلب صحبت کنید

تیم حرفه ای اروم وب

این مقاله به کوشش مهندس علی بلاقی و دیگر اعضای تیم اروم وب تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مرجع آموزش های رایگان

در پیج اینستاگرام ما عضو شوید و از ویدئو های آموزشی کاملا رایگان بهره ببرید.

علی بلاقی

مدیر گروه دیجیتال مارکتینگ

اروم وب

ویدئو معرفی خدمات اروم وب

معرفی اروم وب
پخش ویدیو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اروم وب - طراحی سایت در ارومیه