راه های کاهش بانس ریت به روش آب خوردن

دسته بندی :

راه های کاهش بانس ریت - اروم وب
فهرست موضوعات
🥇زمان مطالعه: 10 دقیقه

راه های کاهش بانس ریت یکی از چالش بر انگیز ترین مسائل در سئو سایت میباشد. امروزه در بیشتر وبسایت های اینترنتی به دلیل عدم رعایت برخی از موارد میزان نرخ پرش یا همان بانس ریت بصورت چشمگیری افزایش پیدا میکند. در نظر داشته باشید که این مورد یکی از مباحثی میباشد که در سئو اعتبار بسیار زیادی دارد. بع این نکته مهم توجه داشته باشید که نرخ پرش بیشتر در وبسایت هایی وجود دارد که میزان ورودی بالایی دارند و این گونه از سایت ها اگر به میزان بالا بودن بانس ریت خود توجه نکنند متاسفانه به مرور زمان با کاهش رتبه در نتایج گوگل مواجه میشوند. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم داریم تا روش ها و راه های کاهش بانس ریت را برای شما معرفی نمائیم. در نظر داشته باشید که تمامی این موارد تاثیر بسیار زیادی در کاهش میزان نرخ کلیک دارند پس حتما تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

بانس ریت یا نرخ پرش سایت چیست؟

اگر به عنوان یک شخص مبتدی در زمینه سئو فعالیت میکنید بهتر است قبل از شروع کار با مفهوم بانس ریت به صورت کامل آشنا شوید. بانس ریت Bounse Rate یکی از مفاهیم پرکاربرد در سئو به شمار میرود. در نظر داشته باشید که تعریف این مفهوم به ساده ترین راه ممکن یعنی میزان خروج کاربران از سایت شما میباشد. زمانی که کاربر کلمه ای را در گوگل سرچ و یا جستجو میکند مسلما با نتایجی از طرف گوگل که لیست وبسایت ها میباشد مواجه میشود و اگر با کلیک بر روی این سایت ها وارد سایت شما شده و دوباره از سایت شما خارج و وارد لیست نتایج یا SERP شود یک بانس ریت به وبسایت شما اعمال میشود. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که گوگل میزان بانس ریت را بر اساس میانگین حساب میکند. عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث میشود تا کاربر از سایت شما خارج و به سراغ وبسایت دیگر رود که این موارد باعث میشود تا میزان Bounse Rate  افزایش بسیار چشمگیری داشته باشد.

بانس ریت چیست؟ اروم وب

راه های تضمینی برای کاهش بانس ریت Bounse Rate

اصلی ترین مواردی که میتواند میزان نرخ پرش را کاهش دهد کاملا به شما بستگی دارد. در نظر داشته باشید که شناخت کاربر و بازدید کننده میتواند تاثیر بسیار زیادی در این مورد داشته باشید. اگر شما به خوبی بدانید که کاربران از شما چه میخواهند میتوانید با تولید محتوای درست و اصولی در این مورد موفق شوید. اما اگر تا به امروز میزان بانس ریت بالایی دارید میتوانید با عملی کردن این موارد میزان بانس ریت وبسایت خود را مثل آب خوردن کاهش دهید.

سرعت سایت مهم ترین عامل در افزایش بانس ریت

در طراحی سایت یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کرد افزایش سرعت سایت میباشد. در نظر داشته باشید که طبق بررسی های انجام گرفته شده امروزه کاربران تمایلی برای صبر کردن بخاطر ورود به سایت ندارند اگر میخواهید کابران خود را از دست ندهید و یا میزان بانس ریت را کاهش دهید بهتر است که به سرعت سایت دقت بسیار زیادی داشته باشید. ما در مقاله تاثیر سرعت سایت در سئو به صورت کامل مواردی را جمع آوری کرده ایم که تاثیر زیادی در سرعت یک سایت دارد.

در نظر داشته باشید که ابزار های بسیار زیادی برای سنجش میزان سرعت سایت وجود دارد که میتوانید به صورت دقیق دلایلی که باعث میشود سرعت سایت شما افزایش یابد بر آگاه شده و با رفع خطاها سرعت سایت خودتان را به صورت چشمگیری افزایش دهید.

استفاده از تصاویر و رسانه های ویدئویی به صورت بهینه

یکی از بهترین روش هایی که میتواند تعامل زیادی بین کاربران و وبسایت ایجاد کند استفاده از تصاویر و ویدئو ها میباشد. در نظر داشته باشید که بیشترین عامل برای موفقیت اینستاگرام تعامل کاربران با این برنامه میباشد. در نظر داشته باشید که درگیر کردن کاربر در سایت یکی از بهترین راه ها برای کاهش بانس ریت میباشد اما بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که حتما از تصاویر و ویدئو های بهنیه در وبسایت خود استفاده نمائید تا علاوه بر ایجاد تعامل بین کاربران این مورد به سئو سایت شما نیز تاثیر چشمگیری داشته باشد.

کاهش بانس ریت با ویدئو و تصاویر-اروم وب

بهبود لینک سازی داخلی

همانطور که میدانید لینک سازی داخلی به صورت استاندارد میتواند تاثیر بسیار زیادی در بهینه بودن یک سایت داشته باشد. در نظر داشته باشید که بهینه بودن سایت میتواند بر روی کاربران نیز تاثیر چشمگیری داشته باشد. زمانی که کاربر وارد سایت میشود اگر دسترسی به صفحات سایت به خوبی نداشته باشد این عامل باعث میشود تا از سایت خارج شده و به دنبال وبسایت دیگری برود. به همین دلیل همیشه سعی کنید در لینک سازی داخلی برنامه منظم تری داشته باشید تا به خوبی بتوانید کاربران خود را حفظ و جذب نمائید.

بهبود تجربه کاربری به صورت استاندارد

زیبا بودن سایت میتواند کاربر را در کمترین زمان ممکن جذب کند. استفاده زیادی از تبلیغات ، پاپ آپ ، المان های اضافی و صدها موارد دیگر میتواند کاربر را اذیت کرده و وادار به خارج شدن از سایت نماید. در نظر داشته باشید که حتما از فونت های خوانا و درشت در وبسایت خود استفاده کنید تا کاربر با ورود به سایت شما احساس بهتری با سایت شما داشته باشد و بتواند تعامل زیادی با سایت برقرار نماید. این مورد ساده میتواند تاثیر بسیار زیادی در نرخ پرش سایت داشته باشد.

بهبود و یا تولید محتوای با کیفیت

امروزه محتوا به عنوان اصلی ترین عوامل برای جذب مشتری و فروش خدمات و محصولات میباشد. در نظر داشته باشید که محتوای خوب میتواند کاربران را در خود صید کند. زمانی که کاربر وارد سایت میشود اگر با محتوای بی کیفیت مواجه شود مسلما در کوتاه ترین زمان ممکن سایت را ترک کرده و این عامل به مرور زمان باعث افزایش بانس ریت میشود. در نظر داشته باشید که تولید محتوای یونیک و کامل یکی از مهم ترین عوامل در کاهش میزان بانس ریت یا نرخ پرش سایت میشود پس اگر میخواهید Bounse Rate  سایت را به صورت چشمگیری کاهش دهید حتما در تولید محتوا پر قدرت ظاهر شوید.

کاهش بانس ریت با محتوا-اروم وب

افزایش تعداد پل های ارتباطی

یکی از بهترین روش های کاهش بانس ریت در یک سایت فروشگاهی یا شرکتی استفاده از سیستم چت آنلاین میباشد. در نظر داشته باشید که کاربران در صورت خرید یک محصول یا یک خدمات حتما سوالاتی دارند که سیستم چت باعث میشود تا کاربر با برقراری ارتباط آنلاین با مدیریت با سایت درگیر شود و این عامل علاوه بر افزایش میزان اعتماد سازی میزان بانس ریت را به شدت کاهش میدهد.

همواره سعی کنید پل های ارتباطی زیادی با مشتریان خود فراهم کنید تا مشتریان بتوانند با سرعت بیشتری با شما در ارتباط باشند.

برندینگ و اعتماد سازی در بین کاربران

یکی از ابتدایی ترین گام هایی که میتواند در کاهش بانس ریت تاثیر چشمگیری داشته باشد ایجاد و تزریق اعتماد به کاربران میباشد. در نظر داشته باشید که اگر یک سایت در دید کاربر ناشناخته شود حتی تولید محتوای درجه یک و استاندارد هم نمیتواند باعث ایجاد انگیزه در کاربران شود و این محتوا ها در دید کاربران به عنوان یک محتوای دروغین میباشد به همین دلیل ابتدا سعی کنید قبل از هر چیری اعتماد کاربران را برند خود افزایش دهید.

طبق بررسی های انجام شده وبسایت هایی که تعامل بیشتری با کاربران دارند دارای اعتبار زیادی هستند. به عنوان مثال دیجی کالا امروزه به عنوان یک برند بزرگ در ایران شناخته شده است و این عامل باعث میشود تا در فروش پیشتاز شده و حتی محصولات بی کیفیت را به فروش برساند.

نتیجه گیری

تکنیک های گفته شده میتواند به عنوان یک راه خوب برای کاهش بانس ریت بشمار آید. در نظر داشته باشید که با عملی و اجرایی کردن این روشها روز به روز میزان بانس ریت سایت کاهش چشمگیری خواهد داشت. در نظر داشته باشید که امکان دارد برخی از این موارد در برخی از سایت ها عملی نشود اما مسلما راه های جایگزین نیز وجود دارد که میتواند در کاهش نرخ پرش سایت تاثیر گذار باشد.

در مورد این مطلب صحبت کنید

تلگرام اروم وب

در تلگرام

اروم وب را دنبال کنید!

اینستاگرام اروم وب

در اینستاگرام

اروم وب را دنبال کنید!

تیم حرفه ای اروم وب

این مقاله به کوشش مهندس علی بلاقی و دیگر اعضای تیم اروم وب تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مرجع آموزش های رایگان

در پیج اینستاگرام ما عضو شوید و از ویدئو های آموزشی کاملا رایگان بهره ببرید.

علی بلاقی

مدیر گروه دیجیتال مارکتینگ

اروم وب

ویدئو معرفی خدمات اروم وب

پخش ویدیو
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اروم وب - طراحی سایت در ارومیه