راه های کاهش بانس ریت به روش آب خوردن

دسته بندی :
راه های کاهش بانس ریت - اروم وب
فهرست موضوعات
🥇زمان مطالعه: 19 دقیقه

راه های کاهش بانس ریت یکی از چالش بر انگیز ترین مسائل در سئو سایت میباشد. امروزه در بیشتر وبسایت های اینترنتی به دلیل عدم رعایت برخی از موارد میزان نرخ پرش یا همان بانس ریت بصورت چشمگیری افزایش پیدا میکند. در نظر داشته باشید که این مورد یکی از مباحثی میباشد که در سئو اعتبار بسیار زیادی دارد. به این نکته مهم توجه داشته باشید که نرخ پرش بیشتر در وبسایت هایی وجود دارد که میزان ورودی بالایی دارند و این گونه از سایت ها اگر به میزان بالا بودن بانس ریت خود توجه نکنند متاسفانه به مرور زمان با کاهش رتبه در نتایج گوگل مواجه میشوند. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم داریم تا روش ها و راه های کاهش بانس ریت سایت را برای شما معرفی نمائیم. در نظر داشته باشید که تمامی این موارد تاثیر بسیار زیادی در کاهش میزان نرخ کلیک دارند پس حتما تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

خرید فیلترشکن - خرید اشتراک openconnect

بانس ریت یا نرخ پرش سایت چیست؟

اگر به عنوان یک شخص مبتدی در زمینه سئو فعالیت میکنید بهتر است قبل از شروع کار با مفهوم بانس ریت به صورت کامل آشنا شوید. بانس ریت Bounse Rate یکی از مفاهیم پرکاربرد در سئو به شمار میرود. در نظر داشته باشید که تعریف این مفهوم به ساده ترین راه ممکن یعنی میزان خروج کاربران از سایت شما میباشد. زمانی که کاربر کلمه ای را در گوگل سرچ و یا جستجو میکند مسلما با نتایجی از طرف گوگل که لیست وبسایت ها میباشد مواجه میشود و اگر با کلیک بر روی این سایت ها وارد سایت شما شده و دوباره از سایت شما خارج و وارد لیست نتایج یا SERP شود یک بانس ریت به وبسایت شما اعمال میشود. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که گوگل میزان بانس ریت را بر اساس میانگین حساب میکند. عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث میشود تا کاربر از سایت شما خارج و به سراغ وبسایت دیگر رود که این موارد باعث میشود تا میزان Bounse Rate  افزایش بسیار چشمگیری داشته باشد.

اطلاع از راه های کاهش بانس ریت میتواند بسیار در افزایش امتیار سایت تاثیر گذار باشد ولی متاسفانه امروزه به دلیل اینکه خیلی از مدرسان از روش های غیراصولی اقدام به آموزش بهینه سازی میکنند این مورد باعث میشود تا برخی از سئوکاران با این مفاهیم آشنایی کاملی نداشته باشند که ما در این مقاله به صورت تخصصی به این موضوغ پرداخته ایم.

مقاله مرتبط : راه های کسب درآمد از وردپرس

دلیل افزایش بانس ریت یا نرخ پرش 😥

دلایل متعددی برای دلیل افزایش بانس ریت سایت گزارش شده است ولی به صورت گلی طبق بررسی های انجام گرفته شده 3 مورد تاثیر بسیار بالایی در افزایش نرخ پرش سایت میتواند داشته باشد که این 3 مورد عبارت اند از :

دلیل افزایش بانس ریت سایت

 طراحی زشت سایت

امروزه نوع طراحی در جذب کاربر بسیار تاثیر گذار میباشذ به همین خاطر خیلی از شرکت های طراحی سایت امروزه مسئولیت زیادی را بر دوش دارنند تا بتوانند در طراحی خود از ترکیب رنگ های خوب و زیبا استفاده کنند. در نظر داشته باشید که طراحی زشت میتواند نرخ پرش را به صورت چشمگیری افزایش دهد و این عامل باعث میشود تا خیلی از وبسایت های بزرگ با بازدید های بالا هر روز در حال تغییر ظاهر سایت خود هستند که یکی از این وبسایت ها فروشگاه آنلاین دیجی کالا و … میباشد که هر روز در حال تغییر بوده و روزانه بازدید کننده های زیادی را جذب و به مشتری تبدیل میکند.

عدم رفع نیاز کاربر

مهم ترین فاکتوری که گوگل امروزه برای رتبه دهی به سایت ها از آن استفاده میکند شناسایی رفتار کاربران با سایت میباشد. مسلما تاکنون شما هم وارد سایت هایی شده اید که نیاز شما را به خوبی رفع نکرده اند. پس همواره سعی کنید در سئو سایت خود حساسیت زیادی به خرج دهید و صفحاتی را برای سئو انتخاب کنید که بتوانند نیاز کاربران را تامین کنند.

وجود پاپ آپ های مضر

زمانی که مخترع پاپ آپ برای ساخت همچین موردی از تمامی افراد معذرت خواهی میکند یعنی این صفحات میتواند زیان زیادی به سئو وارد کرده و باعث سردرگمی کاربر شود. خیلی از وبسایت های فروشگاهی یا شرکتی از صفحات پاپ آپ برای نمایش اطلاعیه یا تخفیف و … استفاده میکنند و این مورد مسلما در رضایت کاربر تاثیر منفی گذاشته و باعث میشود تا کاربر از سایت شما در کمترین زمان ممکن خارج شود.

البته یه این نکته مهم توجه کنید که استفاده از پاپ آپ به صورت استاندارد میتواند در فروش شما نیز تاثیر چشمگیری داشته باشد و این مورد کاملا به شما بستگی دارد که به چه صورتی از پاپ آپ استفاده نمائید.☺

 

بانس ریت چیست؟ اروم وب

راه های کاهش بانس ریت Bounse Rate به صورت تضمینی 🥰

اصلی ترین مواردی که میتواند میزان نرخ پرش را کاهش دهد کاملا به شما بستگی دارد. در نظر داشته باشید که شناخت کاربر و بازدید کننده میتواند تاثیر بسیار زیادی در این مورد داشته باشید. اگر شما به خوبی بدانید که کاربران از شما چه میخواهند میتوانید با تولید محتوای درست و اصولی در این مورد موفق شوید. اما اگر تا به امروز میزان بانس ریت بالایی دارید میتوانید با عملی کردن این موارد میزان بانس ریت وبسایت خود را مثل آب خوردن کاهش دهید.

سرعت سایت تاثیر گذار ترین راه های کاهش بانس ریت 🚀

در طراحی سایت یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کرد افزایش سرعت سایت میباشد. در نظر داشته باشید که طبق بررسی های انجام گرفته شده امروزه کاربران تمایلی برای صبر کردن بخاطر ورود به سایت ندارند اگر میخواهید کابران خود را از دست ندهید و یا میزان بانس ریت را کاهش دهید بهتر است که به سرعت سایت دقت بسیار زیادی داشته باشید. ما در مقاله تاثیر سرعت سایت در سئو به صورت کامل مواردی را جمع آوری کرده ایم که تاثیر زیادی در سرعت یک سایت دارد.

در نظر داشته باشید که ابزار های بسیار زیادی برای سنجش میزان سرعت سایت وجود دارد که میتوانید به صورت دقیق دلایلی که باعث میشود سرعت سایت شما افزایش یابد بر آگاه شده و با رفع خطاها سرعت سایت خودتان را به صورت چشمگیری افزایش دهید.

اضافه کردن قابلیت سرچ در سایت

ما قبلا در مقالات قبلی در مورد قابلیت جستجو در سایت بسیار توضیح دادیم ولی با این حال متوجه میشویم که این مورد در بیشتر سایت ها نادیده گرفته میشود. من علی بلاقی حدود 7 سال در زمینه سئو و طراحی سایت فعالیت دارم و با تمام جدیت به شما میگویم که حتما برای اینکه بانس ریت سایت خود را کاهش دهید به سایت خود قابلیت جستجو اضافه کنید.

یکی از راه های کاهش بانس ریت سایت این است که کاربر زمان زیادی در سایت شما سپری کند و اگر بعد از ورود به سایت نتواند نیاز خود را رفع کند از سایت شما خارج میشود. یک مورد بسیار مهم این است که در فروشگاه های اینترنتی که تعداد محصول بالای 20 عدد میباشد استفاده از قابلیت سرچ از اهمیت بالایی برخوردار است.

استفاده از تصاویر و رسانه های ویدئویی به صورت بهینه 🎞

یکی از بهترین روش هایی که میتواند تعامل زیادی بین کاربران و وبسایت ایجاد کند استفاده از تصاویر و ویدئو ها میباشد. در نظر داشته باشید که بیشترین عامل برای موفقیت اینستاگرام تعامل کاربران با این برنامه میباشد. زیرا وجود محتوای تصویری میتواند در جذب کاربر بسیار تاثیرگذار باشد و به همین دلیل امروزه یوتیوب ، اینستاگرام و … تعامل زیادی با کاربران دارنند و از همه مهمتر وجود ویدئو و یا تصاویر باعث میشود تا کاربران در سایر مواقع نیز به سایت شما وارد شوند.

در نظر داشته باشید که درگیر کردن کاربر در سایت یکی از بهترین راه های کاهش بانس ریت میباشد و این درگیر کردن از دید گوگل نیز خیلی با ارزش بوده و میتواند سایت شما با ارتقاء رتبه همراه باشد. اما بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که حتما از تصاویر و ویدئو های بهنیه در وبسایت خود استفاده نمائید که ما در مقاله روش سئو ویدئو به صورت کامل به تکنیک های سئو کردن ویدئو پرداخته ایم و شما میتوانید با سئو کردن تصاویر و ویدئوها علاوه بر بهبود سئو سایت بانس ریت یا نرخ خروج را به صورت چشمگیری افزایش دهید.

کاهش بانس ریت با ویدئو و تصاویر-اروم وب

بهبود لینک سازی داخلی

همانطور که میدانید لینک سازی داخلی به صورت استاندارد میتواند تاثیر بسیار زیادی در بهینه بودن یک سایت داشته باشد. در نظر داشته باشید که بهینه بودن سایت میتواند بر روی کاربران نیز تاثیر چشمگیری داشته باشد زیرا زمانی که کاربر وارد سایت میشود اگر دسترسی به صفحات سایت به خوبی نداشته باشد این عامل باعث میشود تا از سایت خارج شده و به دنبال وبسایت دیگری برود. به همین دلیل همیشه سعی کنید در لینک سازی داخلی برنامه منظم تری داشته باشید تا به خوبی بتوانید کاربران خود را حفظ و جذب نمائید.

بهبود لینک سازی داخلی به تخصص و مهارت زیادی بستگی نداشته و بهترین روشی که میتواند در لینک سازی داخلی تاثیر گذار باشد، تولید محتوا به روش شاخه ای بوده که این مورد لینک سازی داخلی را به خوبی بهبود میدهد و باعث میشود تا کاربر در داخل سایت شما از صفحات زیادی دیدن کند و این بعنی بهترین راه های کاهش بانس ریت سایت.😉

داشتن منوی استاندارد و بهینه

به نظر شما مهم ترین بخش یک سایت که کاربران بعد از ورود با آن مواجه میشوند کجاست؟ بله کاملا درست جواب دادید : منوی سایت مهم ترین بخش یک سایت هس و از همه مهمتر ارزش بسیار بالایی در بحث سئو نیز دارد. اما متاسفانه خیلی از وبسایت ها منوی استانداردی ندارند و این مورد باعث میشه کاربر از سایت فراری شود.

وجود صفحات مهم در منو بسیار مهم و ضروری میباشد اما نباید منوی شما به مزرعه لینک تبدیل شود چون وجود لینک ها و صفحات زیاد در منو بسیار مضر بوده و میتواند باعث در سئو سایت اثر منفی بگذارد.

یکی از مهم ترین مواردی که باید در منوی سایت انجام دهید استفاده از تصاویر میباشد که وجود تصاویر باعث میشود تا سایت شما ظاهر بسیار خوبی داشته باشد🎨اما در نظر داشته باشید که حتما از تصاویر بهینه و استاندارد استفاده کنید زیرا تصاویر تاثیر زیادی در سرعت لود سایت دارند و اگر این موارد را در منوی سایت انجام دهید شما میتوانید علاوه بر بهبود سئو سایت نرخ پرش را به صورت خیلی زیادی کاهش دهید.

وجود صفحات خالی یا 404

وجود صفحات خالی همواره در سایت بسیار زیان آور بوده و میتواند موجب نابودی یک سایت شود. به همین دلیل بررسی روزانه سایت ها یکی از مهم ترین مواردی میباشد که یک شخص باید انجام دهد. پس تخصص و روش کار با ابزار بسیار مهم سرچ کنسول یک کار بسیار ضروری بوده که یک سئوکار باید انجام دهد زیرا ابزار سرچ کنسول بهترین گزینه برای پیدا کردن صفحات ناموجود میباشد.

به این مثال مهم توجه کنید که زمانی کاربر از طریق نتایج گوگل یا به هر طریقی وارد سایت یا صفحه مربوطه شود و سپس با صفحه خالی یا 404 مواجه شود این مورد باعث میشود تا کاربر در همان لحظه از سایت خود خارج شده و این مورد بانس ریت سایت را افزایش داده و همینطور در سئو سایت لطمه بسیار زیادی وارد میکند. به همین منظور سعی کنید تا با استفاده از ابزار های محتلف مانند سرچ کنسول یا گوگل آنالیتیکس از وضعیت وبسایت خود اگاه شوید.

در نظر داشته باشید که ابزارهای گوگل و برخی از ابزارهای دیگر اطلاعات خوبی را میتواند در اختیار شما قراردهد پس همیشه به این نکته توجه کنید که سئو اصلا دشوار نبوده و یک سئوکار باید به خوبی بتواند کار خود را انجام دهد.

بهبود تجربه کاربری به صورت استاندارد

زیبا بودن سایت میتواند کاربر را در کمترین زمان ممکن جذب کند، مثل سایت دیجی کالا. استفاده زیاد از تبلیغات ، پاپ آپ ، المان های اضافی و صدها موارد دیگر میتواند کاربر را اذیت کرده و وادار به خارج شدن از سایت نماید. در نظر داشته باشید که حتما از فونت های خوانا و درشت در وبسایت خود استفاده کنید تا کاربر با ورود به سایت شما احساس بهتری با سایت شما داشته باشد و بتواند تعامل زیادی با سایت برقرار نماید. این مورد ساده میتواند یکی از راه های کاهش بانس ریت باشد که متاسفانه امروزه طراحی های غیراستاندارد در میزان نرخ پرش بسیار تاثیر گذار هستند.

تجربه شخصی : همیشه سعی کنین طراحی سایت خودتون رو به کسی واگذار کنین که سابقه و نمونه کارهای خوبی رو داشته باشید افراد کم تجربه با قیمت پایین برات یک سایت بی کیفیت تحویل میدن.

بهبود و یا تولید محتوای با کیفیت

امروزه محتوا به عنوان اصلی ترین عوامل برای جذب مشتری و فروش خدمات و محصولات میباشد. به خاطر همین مورد امروزه تمامی فروشگاه های اینترنتی یا سایر وبسایت ها برای فروش محصولات و خدمات خود تولید محتوای خوبی را انجام میدهند زیرا در گوگل بدون محتوا رتبه ای وجود ندارد👍

در نظر داشته باشید که محتوای خوب میتواند کاربران را در خود صید کند. زمانی که کاربر وارد سایت میشود اگر با محتوای بی کیفیت مواجه شود مسلما در کوتاه ترین زمان ممکن سایت را ترک کرده و این عامل به مرور زمان باعث افزایش بانس ریت میشود. پس تولید محتوای یونیک و کامل یکی از راه های کاهش بانس ریت یا نرخ پرش میباشد پس اگر میخواهید Bounse Rate  سایت را به صورت چشمگیری کاهش دهید حتما در تولید محتوا پر قدرت ظاهر شوید.

کاهش بانس ریت با محتوا-اروم وب

افزایش تعداد پل های ارتباطی

یکی از بهترین راه های کاهش بانس ریت در یک سایت فروشگاهی یا شرکتی و … استفاده از سیستم چت آنلاین میباشد. در نظر داشته باشید که کاربران در صورت خرید یک محصول یا یک خدمات حتما سوالاتی دارند که سیستم چت باعث میشود تا کاربر با برقراری ارتباط آنلاین با مدیریت با سایت درگیر شود و این عامل علاوه بر افزایش میزان اعتماد سازی میزان بانس ریت را به شدت کاهش میدهد.

همواره سعی کنید پل های ارتباطی زیادی با مشتریان خود فراهم کنید تا مشتریان بتوانند با سرعت بیشتری با شما در ارتباط باشند.

بهبود ریسپانسیو بودن سایت

اگر در زمینه طراحی سایت و یا بهینه سازی کمی فعالیت داشته باشید متوجه میشوید که واکنشگرا بودن یک سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . در نظر داشته باشید که امروزه بیش از 75 درصد از ورودی وبسایت ها توسط موبایل انجام میگیرد به همین دلیل اهمیت واکنشگرا بودن یک سایت بسیار مهم بوده و سایت شما باید در تمامی ابعاد به خوبی نمایش داده شود تا کاربر بعد از ورود به راحتی بتواند نیاز خود را رفع نمایید.

برندینگ و اعتماد سازی در بین کاربران

یکی از ابتدایی ترین گام هایی که میتواند در کاهش بانس ریت تاثیر چشمگیری داشته باشد ایجاد و تزریق اعتماد به کاربران میباشد. در نظر داشته باشید که اگر یک سایت در دید کاربر ناشناخته شود حتی تولید محتوای درجه یک و استاندارد هم نمیتواند باعث ایجاد انگیزه در کاربران شود و این محتوا ها در دید کاربران به عنوان یک محتوای دروغین میباشد به همین دلیل ابتدا سعی کنید قبل از هر چیری اعتماد کاربران را برند خود افزایش دهید.

طبق بررسی های انجام شده وبسایت هایی که تعامل بیشتری با کاربران دارند دارای اعتبار زیادی هستند. به عنوان مثال دیجی کالا امروزه به عنوان یک برند بزرگ در ایران شناخته شده است و این عامل باعث میشود تا در فروش پیشتاز شده و حتی محصولات بی کیفیت را به فروش برساند.

نتیجه گیری

تکنیک های گفته شده میتواند به عنوان راه های خوب برای کاهش بانس ریت بشمار آید. در نظر داشته باشید که با عملی و اجرایی کردن این روشها روز به روز میزان بانس ریت سایت کاهش چشمگیری خواهد داشت. البته این امکان وجود دارد برخی از این موارد در برخی از سایت ها عملی نشود اما مسلما راه های جایگزین نیز وجود دارد که میتواند گزینه خوبی به عنوان راه های کاهش بانس ریت به شمار آید. 😍

در مورد این مطلب صحبت کنید

تیم حرفه ای اروم وب

این مقاله به کوشش مهندس علی بلاقی و دیگر اعضای تیم اروم وب تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مرجع آموزش های رایگان

در پیج اینستاگرام ما عضو شوید و از ویدئو های آموزشی کاملا رایگان بهره ببرید.

علی بلاقی

مدیر گروه دیجیتال مارکتینگ

اروم وب

ویدئو معرفی خدمات اروم وب

معرفی اروم وب
پخش ویدیو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *